بست بیوگرافی

, بیوگرافی صابر خراسانی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
موزیک درخواستی

, بیوگرافی صابر خراسانی


,    بیوگرافی صابر خراسانی
,    همسر صابر خراسانی
,    زندگی صابر خراسانی
,    خانواده صابر خراسانی
,    صابر خراسانی ویکی پدیا
,    زندگینامه مصطفی صابر خراسانی
,    مصطفی صابر خراسانی ویکی پدیا
,    صابر خراسانی کیست
,    صابر خراسانی مادر

مصطفي صابر خراساني از زبان خودش: "مصطفي صابري هستم متخلص به صابر خراساني؛ در نيمه مرداد، وسط تابستان سال 1356 در شهر مقدس مشهد ـ شهر آقاي مهربانم امام رضا(ع) ـ در يک خانواده مذهبي به دنيا آمدم. دو تا فرزند هستيم که من، بچه بزرگ خانواده هستم، پدرم کارمند آموزش و پرورش بود و مادرم خانه‌دار. به پدر و مادرم عشق مي‌ورزم و آنها را از چشم‌هايم بيشتر دوست دارم و معتقدم که هر چه دارم از دعاي پدر و مادر است. من، کنار امام رضا(ع) به دنيا آمدم، کنار امام رضا(ع) زندگي کردم و رشد کردم، کنار امام رضا(ع) نفس کشيدم و خلاصه همه زندگي‌ام با امام رضا(ع) بوده و هست و خواهد بود ان‌شاءالله؛".

سخنان مصطفي صابري خراساني درباره ادبيات آئيني و اشعار عاشورايي:

هم‌اکنون در شعر آئيني و مذهبي کشورمان جنبشي ايجاد شده چراکه اشعاري به عنوان شعر هيئت نامگذاري شده است. شاعران جوان، شعر آئيني را به سمت گويش‌هاي روز که يک جنبش و جوششي در شعر آئيني است، برده‌اند. جوانان امروز به اجرا، بيان و سرودن شعر نو و امروزي نيازمندند؛ چراکه اشعاري که در سال‌هاي اخير اجرا شده اگر امسال هم اجرا شود، آنها را نمي‌پسندند، آنان نيازمند تحول و نوآوري در شعر و هنر هستند.

جوانان امروزي در تهاجم فرهنگ غربي، ماهواره‌ها و اينترنت قرار دارند، آنان نيازمند پتانسيلي همانند پتانسيل خودشان هستند يعني شاعران و نويسندگان بايد با بهر‌ه‌مندي از پتانسيل جواني به ارتقاي سطح معنويات آنها کمک کنند.

تاکنون اشعار آئيني و عاشورايي بسيار خوبي براي قشر جوان کشور، منتشر شده است، چند سالي است برخي از شاعران همانند استاد شيخ رضا جعفري، علي‌اکبر لطيفيان، حسين رستمي، حميد برقعي و هادي جان‌فدا متولي اين کار شدند که با قلم زيبايشان تحولي عظيم در شعر آئيني به وجود آورند.

بسياري از شاعران جواني که در راستاي اهداف اهل بيت (ع) قلم مي‌زنند وصل به سرچشمه‌هاي شاعران بزرگ و نامي کشورمان همانند علي انساني، غلام‌رضا سازگار، محمدعلي مجاهدي و جواد حيدري بودند و از آموزه‌هاي قدماي ما مواردي را برداشت کرده و شعر نو و تازه‌اي را خلق کردند.

اکثر شعرهايي که شاعران جوان آئيني کشورمان براي اهل بيت (ع) مي‌سرايند، شعرهاي خوب و تأ‌ثيرگذاري هستند، شعر در عمق وجود هر فردي تأثيرگذار است، چراکه تأثير يک بيت شعر مي‌تواند کار يک ساعت سخنراني را انجام داده و در مخاطب تأثيرگذار باشد.

مردم ايران عاشق ادبيات و اهل شعر و ذوق هنرند و وقتي مشاهده مي‌کنند که شعري براي اهل بيت (ع) سروه شده، به مطالعه آن مي‌پردازند، همچنين کارآيي و تأثيرگذاري شعر در بين اقشار مختلف جامعه بيشتر از ساير هنرها است.

شعرا بايد در راستاي اهداف اهل بيت (ع) و به خصوص قيام عاشورا حرکت کنند، کشورمان بايد به شاعران همانطور که اهل بيت (ع) به «کميت» و ديگر شعرا به عنوان يک پيام‌آور نگاه مي‌کردند، بنگرند.

شاعران، افرادي هستند که فرهنگ را در جامعه راه‌‌اندازي کرده و پرچم‌دار يک نهضت به شمار مي‌روند، وظيفه اصلي شاعران به خصوص شعراي آئيني اين است که راه هدايت را به مردم نشان داده و باعث تأثيرگذاري عميق در آنها شوند چرا که شعرا با قلمشان فرهنگ را نشان مي‌دهند.

اگر شاعران، خوب و گزيده شعر سرايند قطعا افراد جامعه اصلاح مي‌شوند، همچنين شعراي جوان بايد از زاويه‌هاي گوناگون دوربين خود را بکار بسته و طبق آن به سرودن شعر درباره حادثه‌‌هاي تاريخ بپردازند.

شعرا و نويسندگان در خلق آثار بايد تمامي زاوياي واقعه عظيم کربلا را مورد توجه قرار دهند، فرهنگ ايراني با فرهنگ عاشورايي عجين شده است، همچنين اگر امروز نامي از عاشورا باقي مانده به خاطر روضه‌هايي است که براي اباعبدالله الحسين (ع) خوانده مي‌شود.

شاعران، افرادي هستند که فرهنگ را در جامعه راه‌‌اندازي کرده و پرچم‌دار يک نهضت به شمار مي‌روند، وظيفه اصلي شاعران به خصوص شعراي آئيني اين است که راه هدايت را به مردم نشان داده و باعث تأثيرگذاري عميق در آنها شوند چرا که شعرا با قلمشان فرهنگ را نشان مي‌دهند.

اگر شاعران و مداحان در خواندن و سرودن شعر فقط به بيوگرافي امام حسين (ع) توجه مي‌کردند و از سختي‌ها، دلاوري‌ها و رشادت‌هاي اين امام هما چيزي به مردم بيان نمي‌کردند، عاشورايي به تازگي عاشوراي حسيني که امروز در سراسر دنيا برگزار مي‌شود، وجود نداشت.

شاعران در خلق اثر نبايد فقط به مظلوميت سيدالشهداء (ع) بپردازند و در خلق و سرودن اشعار خود بايد به دلاوري‌هاي امام حسين (ع) در واقعه کربلا توجه بسيار داشته باشند، همچنين اگر در ماه محرم و صفر در کشورهاي مسلمان جنبش و جوششي براي برگزاري مراسم عزاداري سالار شهيدان برپا مي‌شود به خاطر روضه‌هاي است که براي اين واقعه عظيم کربلا خوانده شده است.

شاعران در سرودن شعر نبايد فقط به قلب واقعه عظيم کربلا نگاه کنند بلکه بايد حواشي آن را نيز مورد توجه خود قرار دادند، اگر شاعران و نويسندگان از مظلوميت امام حسين (ع) شعري و يا مطلبي را به نگارش در مي‌آورند بايد به بيان شجاعت، اخلاق و رفتار آن حضرت با مردم نيز بپردازند چراکه تمامي لحظات زندگي خاندان اهل بيت (ع)، براي مردم و مسلمانان جهان، درس است.

از تمامي لحظات زندگي امام حسين (ع) مي‌توان کتاب قطور نوشت، شاعراني که براي ائمه اطهار (ع) شعر مي‌سرايند و راه اصلي اين خاندان را به مردم نشان مي‌دهند، زندگيشان رنگ و بوي خدايي گرفته و همين امر باعث اثرگذاري آنها در مردم مي‌شود.

شعرا بايد گستردگي عظمت ائمه اطهار (ع) را درک کنند، شاعران و نويسندگان آئيني هر چه براي اهل بيت (ع) کار کنند، باز هم هيچ کاري براي خاندان عصمت و طهارت انجام نداده‌اند چراکه مقام و عظمت اين بزرگواران بيشتر و بالاتر از خلق آثار آنها است.

رسالت اصلي شاعران آئيني ترويج فرهنگ عاشورايي و ارزشي به اقشار مختلف جامعه است، ايشان بايد در تمامي لحظات زندگي براي ائمه و اهل بيت (ع) کار کنند و تفريح و زندگيشان بايد قلمشان باشد چرا که اگر عالمي همانند «علامه اميني» تمام عمرش را به مطالعه و نگارش اثر پرداخت براي اين بود که امروز نام حضرت علي (ع) باقي و جاودان بماند و کسي نتواند مسائل اهل بيت (ع) را تحريف کند.

تاکنون در کشورمان کار فرهنگي براي اهل بيت (ع)، بسيار کم صورت گرفته است؛ مداحان، قاريان، نويسندگان و شاعران اهل بيت (ع) داراي جايگاه‌ رفيعي هستند که بايد اقشار مختلف جامعه نسبت به حفظ و شأن شخصيت رفيع اين افراد توجه بسيار داشته باشند.

بعضي از مسئولان و متوليان فرهنگي کشور در جامعه خوب کار مي‌کنند، ولي کافي نيست چراکه مقوله فرهنگ جاي کار بسيار دارد.

همه نهادها و سازمان‌ها بايد به انجام کار فرهنگي توجه بسيار داشته باشند، انجام فعاليت‌هاي فرهنگي تنها مختص سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها همانند شهرداري و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيست بلکه بر عهده تمام مجموعه‌ها است.

همه مراکز و نهادها بايد به انجام کار فرهنگي و آئيني اهتمام داشته باشند، در جامعه اسلامي به ويژه جامعه ايراني بايد به شاعر، خطيب، مداح، خواننده، نويسنده، خبرنگار، هنرمند و بازيگر آئيني بيشتر بها داده شود چراکه آنها نسبت به ديگران در جايگاه رفيع‌تري قرار دارند.

برخي از شاعران با اينکه در وضعيت مالي خوبي به سر نمي‌برند اما به دليل ارادت و علاقه‌اي که به اهل بيت (ع) و سيدالشهداء دارند از تمام جان به سرودن اشعار آئيني، ارزشي و مذهبي سرمايه مي‌کنند.

اگر شاعران آئيني و عاشورايي آرامش خيال داشته باشند، بهتر از گذشته مي‌توانند به سرودن شعر تأثيرگذار و بامحتوا بپردازند، همچنين اکثر اشعاري که مداحان در ايام محرم و صفر براي نوحه و مرثيه‌‌خواني استفاده مي‌کنند از اشعار شاعران آئيني است که بايد آنها مورد توجه مسئولان قرار گيرند.

شعري از صابرخراساني :

پيمبر، زاده دامان عشق است

رسول و سرور و سامان عشق است

علي پرورده دست نبي بود

نجف، زيباترين ايوان عشق است

حسن در بيت خود بي هم سخن بود

که او تنهاترين ريحان عشق است

حسين، آزادگي را کرده معنا

و بر ني، قاري قرآن عشق است

درون خيمه ها مي سوزد از تب

که زين العابدين، درمان عشق است

علوم عالمان از او عيان شد

که باقر مصدر عرفان عشق است

تمام شيعيان، در خط اويند

که صادق، مرجع ميدان عشق است

اگر کاظم به ظاهر، حبس گشته

ولي زنداني زندان عشق است

غريبي کرده ايران را گلستان

رضا هم هشتمين سلطان عشق است

جواد ابن رضا گرچه جوان است

وليکن سفره دار خوان عشق است

دهم اختر، امام انس و جن است

که هادي، صاحب سکان عشق است

ز حلمش، شيعه جاني تازه دارد

امام عسکري، جانان عشق است

بيايد آخرين پور پيمبر

که مهدي آخر ديوان عشق است

فرآوري: زهره سميعي- ادبيات تبيان

منابع: خبرگزاري فارس، شبکه ايران، روزنامه ايران

سقای آب و ادب

سیدمهدی‌شجاعی اگر چه پیش از این‌ها توفیق عرض ارادت به آستان بی‌همانند و باشکوه چند تن از آسمانیان را یافته بود اما گویی زمان زیادی نیاز داشت تا بتواند دست و قلمش را درباره آن مصداق تام و تمام «لا تکرار فی التجلی» بچرخاند. «سقای آب و ادب» در زمان کوتاهی...

تو خود حجاب خودی ....

گفتم : پس کی می خواهی به زندگیت سرو سامانی بدهی؟ ! گفتم : پس کی می خواهی به فکر آینده ات باشی؟! تو ساکت بودی ، نزدیکتر آمدم و آرام گفتم : من باید زندگی تو را تغییر بدهم ، هرچند تو دیگر تغییر نخواهی کرد ، الان سی سال داری و تا چهل سالگی .....

کار شاعران عاشورایی بصیرت افزایی برای...

برگزاری نخستین سوگواره ستاره تشنگان شامگاه پنج‌شنبه سالن همایش‌های صدا و سیما میزبان نخستین سوگواره شعر عاشورایی «ستاره تشنگان» بود. در این نشست که با استقبال خوب مسئولان، شاعران آیینی و مداحان اهل بیت رو به رو شده بود، ضمن بحث پیرامون جایگاه شعر ....

0

منبع: tebyan.net

http://biography.powerset.ir

 

ــــــــــــــــــــــــــ--ـــــــــــــــــــــــــدانلوددرخواستیــــــــــــــــــــــــــــ--ــــــــــــــــــــــــ

Download Mp3 320

Download Mp3 128

مطالب خواندنی
دیدگاه کاربران


تبلیغات بنری

آرشیو

درخواست آهنگ مجاز

آهنگ مورد نیاز خود را درخواست کنید.

مطالب

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿۵۱﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿۵۲﴾

X بستن تبلیغات

-------------------------------------------------------------------------

دانلود آهنگ متن ترانه تکست موزیک کد اهنگ پیشواز دانلود اهنگ جدید

برات پیش اومده آهنگی رو از اینترنت بخوای و برات مهم باشه
باهاش خاطره داشته باشی و پیداش نکرده باشی؟

دانلود آهنگ درخواستی
برای دریافت آهنگ درخواستی زیر در تلگرام پی ام دهید

Music-darkhasti

لطفا فقط آهنگ های مهم و کمیاب درخواست بشه


|مشاهده قوانین سفارش موزیک|-------------------------------------------------------------------------